топлина преси

топлина преси
www.tshirtpressmachine.com е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на топлина преси, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.
Kingtun Enterprise Co., Ltd.
Адреса: No.31, Aly. 20, Ln. 330, Yanshou St., Songshan Dist., Taipei City 105, Taiwan (R.O.C.)
тел: (02)55799599
факс: (02)27671568
email: kingtun.billy@gmail.com
Вие сте тука:

Насловна


Со силна поддршка од нашите богати продавач база, ние сме способни да нудат ексклузивна палета на топлина преси. Микропроцесор паметни термостати, време интеграција на контролорот, висока точност, греење жица и грејната плоча целата екипа, безбедно, трајни, униформа дистрибуција на топлинска енергија; грејната плоча обложена со тефлон не-стик слој; електронски времето контрола, процесот на завршување на сигналот за аларм ознака; притисок може да постави свој; кат инсталација на висока температура отпорни силиконски пена плоча температура од 350 掳 C без деформација. По примена на лепило за да на крајот капи се додадат кон филтри кои потоа се пресуши во печатот термо. Овие производи се обезбеди повисоки перформанси и бараат минимално одржување. Ние сме посветени да обезбеди квалитетни производи на нашите клиенти и тоа заработил ни поволна репутација на пазарот, не само на домашниот фронт, но извршил нашиот углед во странство, исто така.
Ние сме меѓу истакнати организации ангажирани во производството топлина преси. Овие машини се фабрикувани користење квалитетни суровини. Со економскиот развој, социјалниот напредок, помладата генерација се повеќе рекламира личност, заедно со развојот на компјутерската технологија, развој на софтвер, бесплатен пренос на топлина индустрија несомнено е уште помоќен. Пренос на топлина облека во Европа и САД биле збришани формирање популарни секојдневен облека. Нејзиното печатење процесот е едноставен, лесен за ракување, лесно да се добие потребните материјали економијата, и затоа што тие можат да бидат широко сребро на различни супстрати, како што се плетени маици, тексас, кадифе, играчки, чевли, ранци, сите видови од најлон капи. Нашите производи на располагање на ткаенина, и може да се користи за индустриски, и лесен за цивилна употреба. Дополнителни иновативна технологија и ефективни постапки кои се применуваат во нашите производствени капацитети ни овозможи да понудиме на нашите клиенти широк избор во нашите машини спектар на конкурентни цени.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

топлина преси

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Italian, Italiano